Kod produktu: 7706

Samyang 12mm f/2 NCS CS - srebrny (Canon M)

  • Ostatnia cena:
    1 449,00 zł

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Samyang 12mm f/2 NCS CS oferuje szerokie pole widzenia wynoszące 98,9 stopnia oraz prostoliniowe odwzorowanie obrazu. Dzięki dużemu otworowi względnemu f/2 obiektyw sprawdzi się podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. Na konstrukcję optyczną obiektywu składa się 12 elementów ułożonych w 10 grupach, wśród których znajduje się jedna soczewka asferyczna ASP oraz jedna soczewka asferyczna hybrydowa H-ASP. Użyto w nim również trzy soczewki ze szkła ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji. Obiektyw 12mm NCS CS jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem firmowanym logotypem Samyang.

Samyang 12mm f/2 NCS CS jest kolejnym, po Samyang 10 mm, obiektywem w którym zastosowano nanokrystaliczną powłokę antyrefleksyjną. Tym razem jednak powłoka NCS pokrywa dwie soczewki. Charakteryzuje się ona mniejszym współczynnikiem odbicia niż powłoki (U)MC, a sam proces jej nakładania zapewnia lepsze dopasowanie do struktury powierzchni soczewki. Korzyści wynikające z zastosowania powłoki nanokrystalicznej to przede wszystkim: znacznie lepsza transmisja światła, większa odporność na odblaski oraz wyższy kontrast, co pozytywnie wpływa na rozdzielczość optyczną obiektywu.

Jest to idealny obiektyw do fotografii krajobrazu. Doskonale nadaje się również do fotografii wnętrz, architektury czy astrofotografii. Obiektyw posiada zdejmowaną osłonę przeciwsłoneczną oraz mocowanie filtrowe o średnicy 67 mm. Po podłączeniu do aparatów z matrycą APS-C, oferuje pole widzenia odpowiadające obiektywowi małoobrazkowemu o ogniskowej 18 mm.

 

Dane techniczne:
Ogniskowa: 12 mm (odpowiednik ogniskowej 18 mm w aparacie z matrycą pełnoklatkową)
Konstrukcja optyczna: 12 elementów w 10 grupach
Pole widzenia: 99,5 stopnia na matrycy formatu APS-C/DX
Światło: f/2
Min. odległość ostrzenia: 0,2 m
Średnica filtra: 67 mm
Wymiary (długość × średnica): 72,5 × 59 mm
Waga: 245 g

Zestaw zawiera:

  • Obiektyw
  • Dekiel przedni i tylny
×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.