Tamron 15-30mm f/2,8 Di VC USD G2 - Nikon Gwarancja 5 lat

    ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
  • 4 849,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Obiektyw Tamron SP 15-30 2.8 Di VC USD G2 to ultraszerokokątny zoom zaprojektowany do współpracy z pełnoklatkowymi korpusami.


Następca legendarnego szerokokątnego obiektywu Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD. Zaktualizowana wersja G2 jest wyposażona w udoskonalony stabilizator obrazu i szybszy autofokus dający jeszcze lepszą jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.

Szybki i stabilny podobnie jak inne obiektywy z serii Tamron G2, Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 został wyposażony w dwie mikroprocesorowe jednostki, które zapewniają znacznie szybszy autofokus i jeszcze lepszą wydajność dzięki wbudowanemu systemowi stabilizatora obrazu Tamron VC (Redukcja drgań).

Dzięki ulepszonemu VC obraz może być utrzymywany na tyle stabilnie aby pozwolić na zatrzymanie dłuższego czasu otwarcia migawki niż normalnie. W połączeniu z dużym otworem przysłony f/2.8 dla wszystkich ogniskowych, fotograf może wykonywać ostre zdjęcia w słabym oświetleniu bez potrzeby stosowania statywu!

Ultradźwiękowy Silent Drive Engine (USD), który napędza autofokus jest nie tylko szybki i precyzyjny ale także bardzo cichy. Kolejną cenną cechą jest krótki minimalny zakres ostrości, wynoszący tylko 28 cm w całym zakresie ogniskowych. Perfekcyjny do idealnych zbliżeń!

Solidna konstrukcja Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 to wyjątkowo dobrze zbudowany obiektyw, stworzony do użytku profesjonalnego. Całość została zamknięta w solidnej i szczelnej obudowie chroniącej cenną optykę i elektronikę.

Ulepszona powłoka fluorowa, którą pokryty został przedni element soczewki jest jeszcze trwalsza i lepiej chroni przed zadrapaniami, zabrudzeniami, olejem i odciskami palców. Dzięki temu soczewki są łatwiejsze do czyszczenia!

Zaawansowana konstrukcja optyczna Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 składa się z 18 elementów ułożonych w 13 grupach.

Duży szklany element asferyczny umieszczony w przedniej części oraz dwa asferyczne elementy z tyłu gwarantują niskie zniekształcenia i wyjątkową ostrość w kadrze we wszystkich wartościach przysłony. Trzy elementy wykonane ze szkła LD (o niskiej dyspersji) zapobiegają aberracjom chromatycznym a także przyczyniają się do niesamowitej rozdzielczości tego obiektywu.

Piętą achillesową dla wszystkich szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych jest duży wypukły element przedni, który tworzy wrażliwość na światło rozproszone i odbicia pochodzące ze źródeł znajdujących się na krawędziach kadru. Z tego powodu Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 ma specjalną powłokę zwaną AX (Anti-reflection eXpand), opracowaną w celu zminimalizowania oddziaływania światła peryferyjnego. Razem ze sprawnymi i cenionymi powłokami eBand i BBAR zapewnia ten sam wysoki poziom odporności na odbicia, rozproszenie światła i odblaski na całej powierzchni.

Dzięki niesamowitej wydajności optycznej Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 jest naprawdę świetnym obiektywem do zdjęć krajobrazowych i architektury a także do wszelkiego rodzaju kadrów wymagających szerokiego kąta widzenia!

Kompatybilność z konsolą Tap-in Kolejnym ważnym udoskonaleniem w stosunku do poprzednika jest kompatybilność z konsolą Tamron Tap-in - niewielkim adapterem, który można podłączyć do komputera za pomocą przewodu USB. Wraz ze specjalnym oprogramowaniem Tamron konsola pozwala precyzyjnie dostroić autofokus a także wykonać przyszłe aktualizacje oprogramowania.

Dodatkowym atutem jest dodanie tylnego mocowania do filtrów żelatynowych. Z przyczyn technicznych funkcja ta jest aktywna tylko z wersjami Canon.