Panasonic LUMIX G Vario 14-140mm f/3,5-5,6 ASPH POWER O.I.S. (OEM)

    ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
  • 2 399,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Wersja OEM, różni się od zwykłej tylko i wyłącznie pudełkiem. W tym przypadku jest ono białe i pozbawione napisów. Obiektyw posiada identyczną gwarancję i zestaw dołączonych akcesoriów.

Kompaktowy i stylowy obiektyw z dużym zoomem

・Duża wszechstronność i mobilność tego obiektywu sprawia, że można używać go w rozmaitych sytuacjach — począwszy od zdjęć portretowych z dużym zbliżeniem po robiące wrażenie portrety z pięknie rozmytym tłem.

・System obiektywu, składający się z 14 elementów w 12 grupach, zawiera trzy soczewki asferyczne i dwie soczewki ED (Extra-low Dispersion). Całość, pomimo niezwykle małych rozmiarów, oferuje duży 10-krotny zoom optyczny oraz zminimalizowane poziomy zniekształceń i aberracji chromatycznych.

System POWER O.I.S (optyczny stabilizator obrazu) wyróżnia się podwojoną mocą tłumienia wibracji w porównaniu do systemu MEGA O.I.S. Jest szczególnie skuteczny w przypadku drgań o niskiej częstotliwości, które są fizycznie generowane podczas naciskania spustu migawki, czy w czasie wykonywania zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki. Znacznie podnosi jakość ujęć robionych w nocy lub we wnętrzach gdzie lampa błyskowa nie może być stosowana, albo kiedy fotograf nie chce korzystać z flesza, żeby nie psuć nastroju. Oddaje piękno zdjęć w sytuacjach, w których wcześniej nie dało się uniknąć rozmycia obrazu.

Integracja silnika krokowego z wewnętrznym systemem napędu ustawiania ostrości w obiektywie LUMIX G VARIO 14-140 mm f/3,5-5,6 ASPH POWER O.I.S. przekłada się na szybką i cichą pracę, przy współpracy z aparatem o wysoce precyzyjnym, kontrastowym systemie autofokusa, stworzonym zarówno do zdjęć, jak i nagrań video. Jest także kompatybilny z czujnikiem napędu do 240 kl./s pozwalającym wykorzystać pełne spektrum możliwości aparatów z wysokimi prędkościami autofokusa takich jak DMC-GH4 i nowym DMC-G7.

Dane techniczne:
Długość ogniskowej: 14-140mm (ekwiwalent 28-280mm w aparacie małoobrazkowym)
Budowa obiektywu: 14 elementów w 12 grupach (3 asferyczne soczewki, 2 soczewki ED)
Mocowanie: Micro mocowanie standardu Cztery Trzecie
Stabilizacja obrazu: Optyczny stabilizator obrazu POWER O.I.S.
Rodzaj przysłony: 7 listków przysłony, Przysłona kołowa
Maks. otwór przysłony: f/3,5 (szeroki kąt) - f/5,6(teleobiektyw)
Min. przysłona: f/22
Min. odległość ostrzenia: 0,30 m (przy ogniskowej 14-21 mm) / 0,50m (przy ogniskowej 22-140 mm)
Maks. powiększenie: ok. 0,25x / 0,50x (ekwiawalent aparatu 35mm)
Kąt widzenia: 75° (szeroki kąt) - 8,8° (teleobiektyw)
Rozmiar filtra: 58mm
Wymiary: ok. 67 x 75 mm
Waga: ok. 265 g