Kod produktu: 8710

Panasonic Lumix DMC-LX100

 • Ostatnia cena:
  2 099,00 zł

 • * kurier DPD/paczkomaty InPost po przedpłacie
  Gwarancja Gwarancja sprzedawcy
  24 miesiące gwarancji
  Przedłuż gwarancje o rok za 219 zł

 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Panasonic Lumix DMC-LX100

Panasonic Lumix DMC-LX100 to kompaktowy aparat fotograficzny, który łączy w sobie zaawansowane możliwości technologiczne z kompaktowymi wymiarami. Wyposażony w dużą matrycę MOS Micro Four Thirds o rozdzielczości 12,8 megapiksela oraz obiektyw Leica DC Vario-Summilux o szerokim zakresie ogniskowych 24-75 mm (ekwiwalent 35 mm), zapewnia wysoką jakość obrazu i doskonałą jasność. Dzięki możliwości nagrywania wideo 4K oraz funkcji 4K Photo, aparat umożliwia przechwytywanie szczegółów z niesamowitą szczegółowością. LX100 cechuje się również szybkim autofokusem oraz precyzyjnym elektronicznym wizjerem, co ułatwia kadrowanie i komponowanie zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo, aparat oferuje zaawansowane funkcje kontroli ekspozycji, w tym tryb manualny i możliwość nagrywania zdjęć w formacie RAW. LX100 to idealny wybór dla osób poszukujących kompaktowego aparatu, który oferuje profesjonalne możliwości fotograficzne i jest gotowy do uchwycenia każdego chwytliwego momentu.

Panasonic Lumix DMC-LX100 to wszechstronny aparat fotograficzny dla wymagających.

Panasonic Lumix DMC-LX100 należy do elity aparatów kompaktowych, które przy tak niewielkich rozmiarach oferują bardzo wysoką jakość zdjęć, porównywalną z bezlusterkowcami i lustrzankami oraz zaawansowanymi kamerami w przypadku rejestracji filmów. Ten stylowy kompakt dedykowany jest zarówno bardzo wymagającym amatorom oczekującym najwyższej jakości zdjęć i filmów, jak i profesjonalistom, którzy chcą mieć przy sobie poręczny aparat wysokiej klasy o bardzo małej wadze i gabarytach. Lumix DMC-LX100 jest wyjątkową konstrukcją i trudno znaleść na rynku podobny aparat, który łączy w sobie tak wysoką jakość i uniwersalność z bardzo małą wielkością.

Panasonic Lumix DMC-LX100 łączy w sobie bardzo dużą jak na aparat kompaktowy matrycę 4/3" o rozdzielczości 12,8Mpix oraz doskonały, jasny i uniwersalny obiektyw LEICA DC Vario-Summilux 10,9-34mm f/1.7-2.8 (ekwiwalent 24-75mm f/1,7-2,8). Bardzo duży zakres czułości ISO 100-25600 w połączeniu z wyjątkowo jasnym obiektywem f/1,7 oraz wbudowaną optyczną stabilizacją obrazu sprawiają, że ten mały aparat radzi sobie świetnie nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Tan  kompaktowy aparat może zaimponować również szybkością: najkrótszy czas otwarcia migawki wynosi 1/4000s (migawka mechaniczna) lub 1/16000s (migawka elektroniczna), maksymalna szybkość zdjęć seryjnych to 11kl./s lub 40kl./s podczas pracy z migawką elektroniczna. Panasonic LX100 umożliwia rejestrowanie znakomitej jakości filmów w rozdzielczości 4K 25kl./s i Full HD 50kl./s. Dużym ułatwieniem zarówno podczas fotografowania jak i filmowania jest wizjer elektroniczny o wysokiej rozdzielczości, 3" wyświetlacz LCD, oraz możliwość ustawiania ostrości i ogniskowej czy przysłony za pomocą pierścienia w obiektywie. Aparat umożliwia komunikację bezprzewodową Wi-Fi, co pozwala na zdalne  sterowanie  z poziomu smartfona czy przesyłanie plików foto i wideo. Wszystko to mieści się w bardzo małym, stylowym korpusie wykonanym z magnezu.

Duża matryca w niewielkiej obudowie

Sercem aparatu LX100 jest 12,8Mpix duża matryca MOS o przekątnej 4/3" obsługiwana przez wydajny procesor. Powierzchnia  obrazowania przetwornika Mikro 4/3 jest 1,6 razy większa niż matrycy 1-calowej, najczęściej występującej w aparatach kompaktowych. Dlatego aparat LX100 zapewnia wyjątkową jakość obrazu rejestrowanego przy słabym oświetleniu, lepszą rozdzielczość, szczegółowość oraz plastykę, zarówno podczas fotografowania jak i kręcenia filmów. Doskonały obiektyw i duża matryca dają razem wyjątkową jakość obrazu, pozwalającą na wykonywanie dużych powiększeń a niewielkie gabaryty sprawiają, że aparat LX100 jest poręczny i zawsze możemy go mieć przy sobie.

Niewielki obiektyw o ogromnych możliwościach

Obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMILUX (odpowiednik 24–75mm f/1,7-2,8) wyposażony jest w 2 soczewki ED i 5 soczewek asferycznych a minimalna odległość ostrzenia wynosi 3cm dla szerokiego kąta i 30cm przy długiej ogniskowej. Zapewnia jasność f/1,7 na końcu zakresu szerokokątnego i f/2,8 na końcu zakresu tele, dzięki czemu można uzyskać naturalnie wyglądający artystyczny efekt rozmycia tła. Duża jasność obiektywu w całym zakresie zooma umożliwia wykonywanie świetnych zdjęć również przy bardzo słabym oświetleniu. Uniwersalna ogniskowa oraz jasność sprawiają, że jest  to idealny obiektyw do niemal każdego rodzaju fotografii: portretów, krajobrazów, architektury, wnętrz, makro czy reportażu. Doskonały obiektyw oraz duża matryca zapewniają razem imponującą jakość i rozdzielczość obrazu. 

Zaawansowany system autofokus

Panasonic LX100 został wyposażony w zaawansowany system automatycznego ustawiania ostrości oparty o detekcję kontrastu, który jest bardzo sprawny dzięki jasnej optyce, dużej matrycy i nowemu procesorowi. Aparat dysponuje 49-polami pomiaru ostrości rozmieszczonymi na całej powierzchni matrycy, z których można wybrać ręcznie lub automatycznie grupę albo pojedynczy punkt. Model ten wyposażony jest również w funkcję wykrywania twarzy z preferencją ustawiania ostrości na oko. System zastosowany w Lumixie LX100 umożliwia także ustawienie ostrości na poruszający się obiekt i śledzenie go przy zachowaniu ostrości. W kontroli prawidłowej ostrości bardzo przydatna jest funkcja Focus Peaking, która w sposób graficzny zaznacza wyostrzone obszary kadru. MF Assist zapewnia do 10-krotnego powiększenia obrazu podczas ręcznego ustawiania ostrości, a Pinpoint AF pozwala łatwo wyznaczyć określone punkty ogniskowe w warunkach słabego oświetlenia.

 

Duży wyświetlacz LCD

 Lumix LX100 posiada 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 921000 punktów i pokrywa około 100% pola widzenia obiektywu. Umożliwia obsługę  takich funkcji jak: autofokus, powiększanie czy ustawianie migawki. Pozwala między innymi na podgląd i analizę histogramu, który informuje nas czy zdjęcie jest prześwietlone lub niedoświetlone. Wyświetlacz wyłącza się automatycznie w celu oszczędzania energii kiedy go nie używamy.

Doskonała widoczność w każdym świetle

Panasonic LX100 został wyposażony w doskonały wizjer elektroniczny LVF (Live View Finder) o wysokiej rozdzielczości (2764 tys. punktów) zapewniającym 100% pole widzenia i powiększenie 0,7x. Daje on ogromny komfort podglądu zwłaszcza gdy jest ciemno lub bardzo jasno, kiedy to lepiej widać niż gołym okiem lub przy użycia wyświetlacza LCD. Dużym udogodnieniem dla osób z wadą wzroku jest korekcja dioptrii wizjera w zakresie od -4 do +3, która nie tylko umożliwia wygodną pracę podczas fotografowania i filmowania ale również późniejszego przeglądania bez użycia okularów.

 

Kreatywna kontrola w Twoich rękach

Elementy sterowania analogowego zostały osadzone w stylowej magnezowej konstrukcji aparatu. LX100 ma dedykowany pierścień przysłony i pierścień ustawiania ostrości na obiektywie oraz pokrętło regulacji szybkości migawki i kompensacji ekspozycji, do których mamy szybki dostęp. Obsługa przy użyciu tych elementów sterowania jest wygodna, instynktowna i naturalna.

Dopasuj styl zdjęć do swojego gustu

Korzystając z modelu LX100 w zależności  od swoich upodobań możemy wybrać odpowiedni styl pracy: Standardowy, Żywy, Naturalny, Monochromatyczny, L. Monochrome, Sceneria, Portret, Niestandardowy. Pozwalają one tworzyć oryginalne fotografie wyróżniające się charakterystycznym stylem autora. Na szczególną uwagę zasługują style zdjęć czarno-białych, dzięki którym możemy osiągnąć efekt ja w fotografii analogowej

 

 

Inne funkcjonalności

Filmy poklatkowe

Ciekawym trybem jest fotografia interwałowa, w której aparat może wykonywać zdjęcia w odstępach od 1s do 100min  w ilości od 1 do 10000 zdjęć. Tak pozyskany materiał może być później automatycznie zmontowany w film poklatkowy – wybrać możemy format dowolny zapisu (od VGA po 4K) z szybkością 1, 2.5, 5, 6.25, 8.3, 12.5 i 25 kl/s. Drugim trybem jest animacja, czyli składanie poszczególnych zdjęć w standardowy film. Możemy wybrać co ile sekund aparat będzie wykonywał zdjęcie (od 1 do 60).

22 ciekawe programy tematyczne

Zarówno amatorzy jak i zaawansowani pasjonaci mają do dyspozycji spory wybór programów tematycznych: Ekspresyjne / retro / dawne czasy / jasne tony / ciemne tony / sepia / monochromatyczne / dynamiczne monochromatyczne / surowe monochromatyczne / gładkie monochromatyczne / impresjonizm / wysokodynamiczne / cross process / efekt zabawki / zabawka-pop art / bleach bypass / efekt miniatury / delikatna ostrość / fantasy / filtr gwiazdkowy / kolor punktowy / światło słoneczne.

Zdjęcia panoramiczne

Aparat umożliwia wykonywani zdjęć panoramicznych przez automatyczne łączenie wybranych ujęć zarówno w poziomie jak i w pionie. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymujemy nie tylko inny format ale również fotografie o dużo większej rozdzielczości.

Zapis w formacie RAW

 Lumix LX100 może robić zdjęcia w bez kompresyjnym formacie RAW. Takie pliki zawierają znacznie więcej Informacji o kolorze i naświetleniu niż skompresowane. Daje to dużo większe możliwości i efekty w późniejszej obróbce zdjęć oraz lepszą jakość.

HDR

Aparat wyposażony jest w funkcję HDR (High Dynamic Range), która ma zastosowanie kiedy fotografowany obiekt o bardzo dużej rozpiętości tonalnej i nie da się prawidłowo ustawić ekspozycji, bo zawsze jakiś element będzie prześwietlony lub niedoświetlony. Taka sytuacja ma miejsce na przykład przy fotografowaniu w słoneczny dzień zacienionego obiektu na tle jasnego nieba. W trybie HDR aparat wykonuje kilka zdjęć tego samego ujęcia przy różnych parametrach ekspozycji, następnie wykonane kadry łączymy w jeden, wybierając z każdego z nich tę część obrazu, która została najlepiej naświetlona. Otrzymujemy w ten sposób prawidłowo naświetloną fotografię z dobrze widocznymi wszystkimi jej elementami. 

Proporcje obrazu

W modelu LX100 możemy sobie wybrać jedną z czterech proporcji boków w jakiej ma być wykonane zdjęcie: 4:3, 3:2, 1:1 i 16:9.

Komunikacja bezprzewodowa

Aparat LUMIX LX100 wykorzystuje łączność Wi-Fi na potrzeby szybkiego i łatwego udostępniania zdjęć i filmów jak również na podgląd i zdalne sterownie aparatem z pozycji smartfona lub komputera. Aparat może korzystać również z NFC (Near Field Communication - komunikacja, radiowa transmisja danych bliskiego zasięgu).

Złącza

Lumix LX100 posiada niezbędne złącza do współpracy z potrzebnymi akcesoriami: gniazdo micro HDMI, wyjście AV (PAL / NTSC), USB (AV/USB Multi) oraz slot na Karta pamięci SD, karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC/(Kompatybilne ze standardem UHS-I UHS Speed ​​Class 3 Standard SDHC / SDXC).

 
×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.