Olympus M.Zuiko Digital 17mm f/1.2 PRO

    Produkt niedostępny

    KLIKNIJ ABY ZAPYTAĆ O DOSTĘPNOŚĆ
  • Ostatnia cena:
    6 289,00 zł

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

OBIEKTYWY M.ZUIKO

80 lat doświadczenia w systemach optycznych

M.Zuiko to dedykowane specjalnie dla aparatów z matrycą Micro 4/3 obiektywy wyróżniające się zarówno optyką najwyższej jakości jak też idealnym dopasowaniem pod kątem stylistycznym, wagowym i gabarytowym. Wszystko to przy zachowaniu filozofi kompaktowych rozmiarów. Produkty M.Zuiko podzielone zostały na 3 serie  - podstawową M.Zuiko, dostepną dla każdego użytkownika; zaawansowaną - M.Zuiko Premium, którą stanowią obiektywy stałoogniskowe o bardzo dużych jasnościach oraz M.Zuiko PRO - przeznaczoną dla najbardziej wymagających użytkowników, uszczelnianą, odporną,  i wyróżniającą się najdoskonalszymi parametrami optycznymi.

Rodzina obiektywów M.Zuiko

Przeznaczenie

M.Zuiko Pro 17 mm to najwyższej klasy profesjonalny obiektyw wyróżniający się bardzo dużym otworem przysłony i doskonałymi parametrami optycznymi. W połączeniu z ogniskową 17 mm (odpowiednik 34 mm dla matryc pełnoklatkowych) jest doskonałym rozwiązaniem do fotografii portretowej, reporterskiej czy ulicznej.

Cechy i korzyści:

 

Najwyższa jakość optyczna

Obiektyw M.Zuiko Pro 17 mm należy do profesjonalnej linii PRO cechującej się najwyższymi notowaniami optycznymi. Do jego budowy użyto 15 najwyższej klasy soczewek rozmieszczonych w 11 grupach. Użyte w obiektywie soczewki ED-DSA (Extra-Low Dispersion Dual Super Aspherical) pozwoliły na zmniejszenie ogólnej liczby soczewek wpływając tym samym na wagę konstrukcji oraz niemal całkowite wyeliminowanie aberracji sferycznej i dystorsji.

Dla zminimalizowania powstających blików i flar soczewki zostały pokryte powłokami Coating Nano. Takie rozwiązanie pozwala na fotografowanie w ostrym słońcu lub blisko sztucznego źródła światła.

Duży maksymalny otwór przysłony

Elementem wyróżniającym ten model (jak również siostrzane modele 25 i 45 mm) jest jego wyjątkowa jasność. Maksymalny otwór przysłony wynoszący f/1,2 pozwala nie tylko na fotografowanie w bardzo słabym oświetleniu ale również na atrakcyjne rozmycie tła co jest szczególnie ważne w fotografii portretowej.  

Wspaniały efekt bokeh

Zastosowanie kołowej, 9 listkowej przysłony pozwala na uzyskanie atrakcyjnego efektu bokeh (rozmycia tła) niezależnie od tego czy jest ona maksymalnie otwarta czy nieco przymknięta. Jest to szczególnie ważne w fotografii portretowej oraz przy zdjęciach detali.

Ultra szybkie ustawianie ostrości

Zastosowanie w konstrukcji mechanizmu MSC (Movie and Still Compatible) skutkuje najwyższą precyzją i doskonałą szybkością ustawiania ostrości podczas fotografowania lub filmowania. Połączenie najwyższych parametrów optycznych z szybkim i precyzyjnym AF to wszystko czego można chcieć od profesjonalnego zestawu fotograficznego. Obiektyw w pełni wykorzystuje potencjał aparatu E-M1 Mark II.

Wyjątkowa jakość wykonania

Każdy z obiektywów linii M.Zuiko Pro poza najwyższymi parametrami optycznymi wyróżnia się wyjątkowym wykonaniem obudowyUnifikacja wyglądu, w tym pierscieni i przycisków pozwala skupić się na fotografowaniu mając każdą z funkcjonalności pod ręką. Obiektywy serii Pro zostały wyposażone w przycisk funkcyjny z możliwością zaprogramowania jednej z wielu funkcji aparatu.

Odporny na warunki atmosferyczne

Liczne uszczelniania oraz solidna metalowa obudowa pozwalają na użytkowanie obiektywu na deszczu, śniego i mrozie (nawet do -10 stopni). Niezależnie od tego co i gdzie fotografujesz, wraz z uszczelnianym korpusem aparatu Olympus może wybrać się zarówno na narty jak i piaszczysta pustynię. 

Zdjęcia przykładowe

Prezentowanie poniżej zdjęcia pochodżą ze strony producenta i są autorstwa Larsa Johnsona.

 
 
Oznaczenia:
M.Zuiko, Digital, ED, PRO
Ogniskowa [mm]:
17 (34 mm dla formatu 35 mm)
Kąt widzenia [stopnie]:
65
Przysłona [f/]:
1.2-16
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:
1.2
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:
1.2
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]:
16
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]:
16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
20
Stabilizacja:
brak
Budowa:
15 elementów / 11 grup
Skala odwzorowania:
0.15
Osłona przeciwsłoneczna:
w zestawie
Bagnet:
Micro 4/3
Średnica filtra [mm]:
62
Waga [g]:
390
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
68.2 x 87
 

 

M.ZUIKO DIGITAL ED 17mm 1:1.2 PRO ---> link

×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.