Kod produktu: 7036

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm f/4 IS PRO

 • Ostatnia cena:
  11 490,00 zł

 • * kurier DPD/paczkomaty InPost po przedpłacie

 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO – najbardziej kompaktowy teleobiektyw dla profesjonalistów będących w ciągłym ruchu

 

Profesjonalni fotografowie, którzy doceniają możliwości oferowane przez aparaty systemu Mikro Cztery Trzecie, już niedługo będą mogli cieszyć się pełnym zakresem fotograficznych możliwości dzięki zapowiadanej na wiosnę premierze teleobiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO. Nowy obiektyw uzupełni linię OLYMPUS PRO. Przewodzi w co najmniej trzech światowych kategoriach: po pierwsze jest najbardziej kompaktowym i najlżejszym teleobiektywem, po drugie zapewnia najwydajniejszy system stabilizacji obrazu, odpowiadający 6 krokom EV (w połączeniu ze stabilizacją w aparatach OLYMPUS) i po trzecie, posiada najkrótszą odległość ustawienia ostrości dla obiektywów telemakro, wynoszącą zaledwie 1,4 m. Wszystko to sprawia, że obiektyw ten jest idealny dla będących w ciągłym ruchu profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego obiektywu najwyższej klasy, kompatybilnego z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie.

 

Nowy obiektyw pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów w trakcie pracy z modelami OLYMPUS OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II. Automatyczna ostrość ustawiana jest w czasie poniżej 300 ms, a najwyższej jakości system stabilizacji obrazu współpracuje z wyjątkową, 5-osiową stabilizacją systemu OM-D. Tryb cichej migawki systemu OM-D współgra z cichą pracą silnika obiektywu, co może być przydatne w trakcie fotografowania w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie ciszy. Konstrukcja odporna na kurz, mróz i zachlapania sprawia, że jest to obiektyw idealny do fotografowania natury i zdjęć sportowych. M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO będzie dostępny w wersji czarnej od początku marca 2016 w cenie stanowiącej równowartość 11 990 zł – co stanowi ułamek ceny konkurencyjnych teleobiektywów z porównywalną ogniskową.

 

Lekkość oznacza spontaniczność
Wraz z prezentacją M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO OLYMPUS może teraz oferować profesjonalnym fotografom obiektywy systemu MFT z ogniskowymi od 14 mm do 600 mm. Wszystkie obiektywy łączą w sobie legendarną jakość optyczną M.ZUIKO z użytecznością oczekiwaną przez fotografów pracujących nad najbardziej wymagającymi projektami. Szybkie porównanie wymiarów i ciężaru z obiektywami do lustrzanek pokazuje przewagę nowego obiektywu z linii PRO. Waga 1270 g stanowi zaledwie jedną czwartą wagi obiektywu do lustrzanki z porównywalną ogniskową. Długość 227 mm sprawia, że jest to najbardziej kompaktowy z obiektywów o porównywalnych możliwościach. Każdy fotograf, który kiedykolwiek próbował wejść na pokład samolotu z teleobiektywem w bagażu podręcznym potwierdzi, że pod względem użyteczności i wygody porównywalne obiektywy do cyfrowych lustrzanek nie mogą się nawet równać.

 

Stabilizacja gwarantująca wysoką jakość obrazu
OLYMPUS jest liderem, jeśli chodzi o stabilizację obrazu stosowaną w kompaktowych aparatach systemowych, teraz wykorzystuje swoje doświadczenie w technologii obiektywowej. Właściciele M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS będą mogli korzystać z pierwszego na świecie systemu stabilizacji w obiektywie, który współpracuje z 5-osiową stabilizacją obrazu wbudowaną w OM-D E-M1 i OM-D E-M5 Mark II. Zaletą takiego rozwiązania jest rozszerzenie zakresu kompensacji drgań do 6 kroków EV. Oznacza to lepszą stabilizację zdjęć robionych z ręki, której efekty widać także w wizjerze elektronicznym oraz znaczącą redukcję drgań obrazu przy nagrywaniu filmów

 

Nowoczesny i uniwersalny
M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS jest atrakcyjny nie tylko z powodu swojej wagi, rozmiarów i znakomitej stabilizacji obrazu. Został on także wyposażony w szereg użytecznych funkcji, które czynią z niego jeden z najbardziej wszechstronnych teleobiektywów na rynku i jednocześnie jest jednym z najwygodniejszych w użyciu. Sprzęgło ustawienia ostrości pozwala fotografowi przełączać się pomiędzy predefiniowanymi ustawieniami ostrości, a superszybkim, precyzyjnym autofokusem. Na górze korpusu znajdują się trzy przełączniki, które z łatwością mogą być obsługiwane bez odrywania oka od wizjera. Z lewej strony znajduje się przycisk L-Fn, do którego można przypisać jedną z 27 dostępnych funkcji, obok znajduje się przycisk włączający i wyłączający stabilizację obrazu w obiektywie. Trzeci przycisk służy do wyboru punku ustawienia ostrości. Imponujące są również możliwości robienia zdjęć z bliska: powiększenie 0,48x i minimalna odległość ustawienia ostrości 1,4 m od obiektywu.

 

Jakość wykonania, której można ufać
Dzięki doskonałej jakości wykonania M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO, ani przelotny deszcz, ani nawet burza piaskowa nie przeszkodzi w wykonaniu doskonałego makro lub innego ujęcia w plenerze. Nowy teleobiektyw praktycznie nie ma sobie równych w trakcie fotografowania dzikiej natury, wydarzeń sportowych czy też ulotnych chwil w trakcie pokazów mody lub przedstawień.

Każdy użytkownik obiektywów i aparatów OLYMPUS może skorzystać z programu darmowej, rozszerzone gwarancji dostępnej po zarejestrowaniu na platformie MyOlympus.

 

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO – główne cechy:

 • Mobilny, profesjonalny superteleobiektyw systemu Mikro Cztery Trzecie, najbardziej kompaktowy i najlżejszy teleobiektyw na świecie
 • Najwydajniejsza na świecie synchronizowana stabilizacja obrazu odpowiadająca 6 krokom EV
 • Najkrótsza na świecie minimalna odległość ustawienia ostrości dla telemakro: 1,4 m z powiększeniem 0,48x
 • Wyjątkowe odwzorowanie obrazu
 • Ekstremalnie szybki AF
 • Idealny do zbliżeń wykonywanych z ręki, bez rozmycia
 • Dzięki kompaktowym rozmiarom, można przewozić go w samolocie w bagażu podręcznym
 • Lekki, waży około 4 razy mniej od porównywalnych obiektywów do konkurencyjnych lustrzanek cyfrowych
 • Zamontowane w korpusie sprzęgło AF, obsługiwane jednym palcem
 • Wyłącznik IS na obudowie, dodatkowy konfigurowalny przycisk L-Fn
 • Odporny na kurz, mróz i zachlapania

 

Specyfikacja techniczna:
Ogniskowa: 600mm (odpowiednik dla 35mm)
Kąt widzenia: 4.1°
Minimalny dystans ustawienia ostrości:1.4m
Konfiguracja soczewek: 17 elementów w 10 grupach
Maksymalne powiększenie: 0.48x
Minimalne pole obrazu: 72.1 × 54.2mm
Minimalna przysłona: 1:4.0
Maksymalna przysłona: 1:22
Średnica: 92.5mm
Długość: 227mm
Rozmiar filtra: 77mm
Waga bez adaptera statywu: 1270g
Waga z adapterem statywu: 1475g

×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.