Kod produktu: 9390

JJC tablica do kalibracji autofocusa + wzornik balansu bieli 2w1

  • Ostatnia cena:
    169,00 zł

  • Oblicz

Zestaw do kalibracji ACA-02 składa się z czarno-białej tablicy, ułatwiającej przeprowadzenie mikrokalibracji mechanizmu autofocusa oraz z dwóch kart - szarej, pomagającej przy ustawianiu balansu bieli, oraz czarnej, służącej do osiągnięcia poprawnej ekspozycji w trudnych warunkach oświetleniowych.

Dzięki wyraźnym podziałom graficznym na tablicy, ustawienie wybranego punktu ostrości do testów jest precyzyjne i wygodne. Znajdująca się obok linijka pozwala zmierzyć celność autofocusa - korzystając z poprawnie skalibrowanego sprzętu, obiektyw powinien każdorazowo wyostrzyć punk znajdujący się na linii wartości zerowej. Test powinien być przeprowadzany w stałych warunkach, z zachowaniem tej samej odległości/kąta nachylenia aparatu względem tablicy, tych samych parametrów (czas naświetlania, ogniskowa itd.) oraz w tych samych warunkach oświetleniowych. Aby uniknąć przypadkowych drgań, aparat powinien być zamontowany na statywie i wyzwalany za pomocą pilota/wężyka spustowego. W przypadku obiektywów z zoomem, zalecane jest przeprowadzenie testu przy najczęściej wykorzystywanej ogniskowej. Linijka znajdująca się obok tablicy powinna być nachylona pod kątem 45 stopni lub większym.

Tablica jest wyposażona w poziomicę 2D oraz otwór montażowy 1/4 cala, umożliwiający montaż na statywie fotograficznym. Całość zapakowana jest w pokrowiec ze ściągaczem.

Tablica jest przeznaczona do pracy z aparatami, wyposażonymi w tryb mikroregulacji AF („AF Fine Tune” lub „AF Micro Adjustment”) - m.in. Canon 50D, Canon 5D IV, Sony A7, Nikon D750, Nikon D850 i inne.

×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.