Kod produktu: 8109

Canon EOS 1DX Mark II

  • Ostatnia cena:
    21 600,00 zł

  • * kurier DPD/paczkomaty InPost po przedpłacie
    Gwarancja Gwarancja sprzedawcy
    24 miesiące gwarancji
    Przedłuż gwarancje o rok za 2299 zł

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Matryca światłoczuła CMOS o rozmiarze pełnej klatki i rozdzielczości 20,2 megapikseli

Pełnoklatkowa matryca CMOS 20,2 MP o szerokim zakresie dynamiki, opracowana i wyprodukowana przez firmę Canon, pozwala ograniczyć szumy w niskich i wysokich zakresach czułości ISO. Ta wyjątkowa matryca zapewnia wysoką jakość obrazu w każdych warunkach fotografowania, wykorzystując technologię szczelnych mikrosoczewek. Szczelne obiektywy oznaczają, że nie dochodzi do utraty światła pomiędzy pikselami, ponieważ całe światło padające na matrycę jest przekazywane dalej do pikseli. Takie rozwiązanie poprawia możliwość zbierania światła i ulepsza stosunek sygnału do szumu.

Dzięki zwiększonej rozdzielczości w porównaniu z EOS-1D X aparat EOS-1D X Mark II(20,2 MP) umożliwia kadrowanie przy jednoczesnym zachowaniu niebywałego poziomu szczegółowości. Równocześnie zwiększona dynamika ekspozycji umożliwia tworzenie kompozycji z prześwietlonym i/lub niedoświetlonym obrazem bez znacznej utraty szczegółowości.

Wysoka czułość ISO

Szeroki zakres czułości ISO zwiększa gamę możliwości fotograficznych. Szybkość jest niezwykle ważna w każdym profesjonalnym zastosowaniu, a większa uniwersalność czułości ISO jest szczególnie przydatna podczas fotografowania w miejscach o słabym oświetleniu lub niemal całkowicie ciemnych. Od zawsze wielkim wyzwaniem było osiągnięcie maksymalnie wysokiej czułości ISO przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości obrazu – właśnie tu na scenę wkracza EOS-1D X Mark II. Aparat EOS-1D X Mark II, mający maksymalną macierzystą wartość ISO 51200, można ustawić nawet na ISO 409600 i używać go w bardzo ciemnych miejscach. Jednak jego uniwersalność się na tym nie kończy. Nawet w trybie automatycznej czułości ISO można stosować czasy naświetlania do 1/8000 s oraz korektę ekspozycji w trybie ręcznym.

Wbudowana w aparat funkcja korekcji aberracji obiektywu

Pierwotny model aparat EOS-1D X miał w momencie premiery funkcje korekcji jasności brzegów i aberracji chromatycznej. Z kolei aparat EOS 7D Mark II wyposażono w dodatkową funkcje korekcji zniekształceń. Oprócz tych wbudowanych opcji przetwarzania aparat EOS-1D X Mark II zawiera także nową funkcję korekcji dyfrakcji, która jest stosowana względem obrazów JPEG podczas fotografowania. Funkcja umożliwia fotografom pracę z mniejszym otworem przysłony bez obaw o pogorszenie jakości obrazu powodowane zjawiskiem dyfrakcji.

W przeszłości trzeba było zapisywać dane korekcji obiektywu za pomocą programu EOS Utility1. Jednak w przypadku modelu EOS-1D X Mark II dane korekcji jasności brzegów, aberracji chromatycznej i zniekształceń obiektywu są już zapisane w aparacie2, co eliminuje konieczność korygowania aberracji obiektywu na obrazach JPEG w komputerze. Ponadto funkcja będzie obsługiwać dane o aberracjach obiektywów wyprodukowanych w przyszłości, o ile takie dane będą w nie wbudowane. Dzięki temu nie trzeba będzie ich zapisywać za pomocą programu EOS Utility.

1 Dane korekcji obiektywu nie są wymagane w przypadku korekcji dyfrakcji.

2 Niektóre obiektywy nie mają danych korekcji aberracji obiektywu.

Wbudowany cyfrowy optymalizator obiektywu

W połączeniu z aparatem EOS-1D X oprogramowanie Canon Digital Photo Professional zapewniało rozwiązania do korygowania różnych aberracji obiektywu i obrazu. W przypadku modelu EOS-1D X Mark II funkcje związane z korektą zostały wbudowane w aparat, w tym specjalna funkcja cyfrowego optymalizatora obiektywu.

Cyfrowy optymalizator obiektywu imituje działania obiektywu, wykorzystując różne funkcje matematyczne, aby odwzorować każdy etap przechodzenia światła przez elementy optyczne. Dzięki tym informacjom cyfrowy optymalizator obiektywu może korygować różne typowe aberracje optyczne i utratę rozdzielczości spowodowane przez filtr dolnoprzepustowy, stosując funkcję odwrotną do każdego ujęcia, aby osiągać obraz jeszcze bliższy oryginałowi. Takie rozwiązanie zapewnia uzyskanie szczegółowych obrazów o wysokiej jakości, dzięki czemu fotografowie mają jeszcze większą swobodę w pracy z dużym i małym otworem przysłony – bez obaw o aberracje i dyfrakcje.

O ile korekta aberracji może być zastosowana do plików JPEG podczas wykonywania zdjęć, o tyle cyfrowy optymalizator obiektywu działa podczas przetwarzania plików RAW w aparacie.

Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów

Funkcja stylu obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów została pierwotnie opracowana z myślą o aparatach EOS 5DS i EOS 5DS R. W aparacie EOS-1D X Mark II zastosowano ją, aby zmaksymalizować ilość szczegółów przechwytywanych przez matrycę o rozdzielczości 20,2 MP. Ustawienie to nadaje priorytet gradacji odcieni i poprawia odwzorowanie drobnych szczegółów. Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów sprawdza się w zdjęciach, które zostaną wykorzystane bezpośrednio z poziomu aparatu – bez stosowania dalszej obróbki.

Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów uwzględnia trzy parametry wyostrzające obraz z możliwością ich dostosowania, co zapewnia większą kontrolę nad wyostrzaniem obrazu wykonywanym w aparacie na plikach JPEG. Parametry są podobne do filtra maski wyostrzającej w programie Adobe Photoshop i oprogramowaniu DPP firmy Canon.

Suwak „Siła” decyduje o tym, jak bardzo będą wyostrzone krawędzie w obrazie. Suwak „Dokładność” określa rozmiar szczegółów, które będą wyostrzane. Przesuń suwak w lewo, aby wyostrzać drobniejsze szczegóły. Suwak „Próg” określa ilość kontrastu w danej części obrazu, które jest wymagana, by część obrazu została uznana za krawędź i wyostrzona. Przy niskim ustawieniu można wyostrzyć nawet subtelne krawędzie.

AWB: priorytet światła otoczenia / priorytet bieli

EOS-1D X Mark II umożliwia wybór ustawień funkcji automatycznego balansu bieli (AWB), z których każde cechuje się innym podejściem do sztucznego światła. Priorytet światła otoczenia ma na celu zachowanie ciepłych odcieni kolorów związanych ze źródłami sztucznego światła i utrzymanie atmosfery sceny, podobnie jak w konwencjonalnym ustawieniu AWB w innych aparatach EOS. Priorytet bieli eliminuje większość ciepła sztucznego oświetlenia i stara się oddać naturalne kolory obrazów tam, gdzie to możliwe.

Czujnik pomiarowy RGB+IR, 360 tys. pikseli

Aparat został wyposażony w czujnik pomiarowy RGB+IR o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 360 000 (736 x 496 – rozdzielczość zbliżona do WVGA). Pomiar wielosegmentowy z pomiarem błysku opiera się na informacjach dostarczanych przez matrycę. Matryca zawiera piksele IR wykrywające promieniowanie podczerwone (IR), co usprawnia analizę systemu wykrywania sceny EOS i zwiększa precyzję układu AF. Piksele IR wraz z pikselami RGB umożliwiają pomiar jasności oraz rozpoznawanie kolorów i twarzy w fotografowanej scenie. Oprócz uwzględniania informacji o odległości algorytm rozpoznaje także obiekty z wykorzystaniem informacji o kolorze oraz funkcji wykrywania twarzy.

Czujnik pomiarowy jest wspierany przez przydzielony procesor DIGIC 6, który przetwarza wszystkie informacje o kolorach i dane wykrywania twarzy, aby rozpoznawać fotografowane obiekty z zachwycającą dokładnością.

System EOS iTR (Intelligent Tracking and Recognition)

Informacje wykrywania twarzy z czujnika RGB +IR o rozdzielczości 360 000 pikseli oraz dane związane ze śledzeniem kolorów są przekazywane do systemu EOS iTR AF. W aparacie EOS-1D X Mark II system EOS iTR AF wykorzystuje ulepszone algorytmy z EOS 7D Mark II, które znacznie poprawiają ogólną wydajność śledzenia obiektu.

Poza trybem priorytetu twarzy dodano tryb śledzenia obiektu, który jest używany, gdy nie widać twarzy lub gdy fotografowany obiekt nie jest człowiekiem.

Tryb AI Servo AF III+

W trybie Canon AI Servo AF III+ zastosowano algorytm AF, który wraz z systemem EOS iTR (Intelligent Tracking and Recognition) zwiększa czułość śledzenia w ujęciach charakteryzujących się nagłymi ruchami obiektów, zapewniając precyzyjną i dokładną regulację ostrości nawet w trudnych warunkach.

W aparacie EOS-1D X Mark II wykorzystano sześć ustawień AF opartych na danych przypadkach, dzięki którym z łatwością wybierzesz najbardziej odpowiednią opcję dla konkretnego obiektu. Przypadki te są fundamentem dla różnych konfiguracji trzech ustawień AF: czułości śledzenia, śledzenia przyspieszania/zwalniania oraz automatycznego przełączania punktów AF. Parametry te można dostosować według własnych preferencji.

61-punktowy, rozszerzony obszar automatycznej regulacji ostrości

Fotografowie – profesjonalni i amatorscy – oczekują zwiększania obszaru obejmowanego przez punkty AF. W aparacie EOS-1D X Mark II punkty AF zostały umieszczone na szerszym obszarze – 8% szerszym w pionie w centrum obszaru oraz 24% szerszym w poziomie w strefie peryferyjnej – dzięki czemu zapewniają jeszcze więcej swobody w umieszczaniu obiektów w dowolnym miejscu podczas ustalania kompozycji ujęcia.

41 krzyżowych punktów AF i 5 podwójnie krzyżowych punktów AF1 to jeszcze więcej możliwości regulacji ostrości, które zapewnia EOS-1D X Mark II. Krzyżowe punkty AF zapewniają większą precyzję automatycznej regulacji ostrości na szerszym obszarze kadru, gwarantując poprawną ostrość, która jest niezwykle ważna w przypadku szybko poruszających się obiektów. Wszystkie 61 punktów AF oraz 41 krzyżowych punktów AF można wybierać pojedynczo.

1 Liczba punktów AF, krzyżowych punktów AF i podwójnie krzyżowych punktów AF zależy od używanego obiektywu.

Wybór punktu AF

Możesz używać wszystkich 61 punktów AF razem lub pogrupować je w ruchome strefy pokrywające obiekty poza środkiem kadru. Możesz także wybrać tylko jeden punkt AF, aby dokładnie ustawić ostrość na określoną część ujęcia.

Duża strefa, popularne rozwiązanie w EOS 7D Mark II, została dodana do aparatu EOS-1D X Mark II, aby umożliwić śledzenie poruszających się obiektów oraz zagwarantować prawdziwie efektywne, precyzyjne kompozycje podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów.

61 punktów AF, w tym 21 krzyżowych punktów AF przy f/8

Fotografowie skupiający się na dzikiej przyrodzie i sporcie często muszą używać superteleobiektywów z konwerterami, aby znaleźć się bliżej obiektów. Taka konfiguracja ogranicza możliwości AF, ponieważ skutkuje ustawieniem przysłony na f/8. 1-punktowa zgodność AF przy f/8 w aparacie 1D X została znacznie usprawniona i zapewnia maksymalnie 61 punktów2 w aparacie EOS-1D X Mark II, w tym 21 krzyżowych punktów AF. Tryb strefowego AF – znacznie ułatwiający śledzenie obiektów – oraz system EOS iTR AF zapewniają zaawansowane funkcje śledzenia nawet w przypadku zastosowania superteleobiektywu i konwertera.

2 Liczba punktów AF i krzyżowych punktów AF zależy od używanego obiektywu.

Automatyczna regulacja ostrości przy -3 EV

System AF ułatwia utrzymanie ostrości obiektu nawet w niedogodnym oświetleniu. Limit niskiej intensywności AF został zwiększony do -3 EV3, dzięki czemu z łatwością można fotografować w otoczeniu, w którym wcześniej użycie autofokusa było niemożliwe, zbyt wolne lub niedokładne, np. w bardzo ciemnych lokalizacjach.

3 -3 EV dla jednego, centralnego punktu AF – f/2,8, 23°C i ISO 100.

Wyświetlanie punktów AF podświetlonych na czerwono

Ramka AF wyświetlana na czerwono, która zadebiutowała w aparacie EOS-1D Mark IV, została ponownie wprowadzona w oparciu o opinie użytkowników EOS-1D X. Wraz z podświetleniem ramki do aparatów EOS-1 wprowadzono system EOS Intelligent Scene Analysis i optyczny system wyświetlania oparty na nakładaniu czerwieni. Ponieważ łatwiej jest zidentyfikować punkt AF w ciemnych miejscach oraz natychmiast go wybrać, kadrowanie w słabym oświetleniu jest jeszcze prostsze.

Detekcja migotania

W przypadku fotografowania przy migoczącym świetle, pochodzącym na przykład ze świetlówek, użycie krótszych czasów otwarcia migawki może powodować nieregularności naświetlenia i kolorów związane z częstotliwością migotania światła. Aparat EOS-1D X Mark II – podobnie jak EOS 7D Mark II, EOS 5DS R oraz EOS 5DS – wykrywa częstotliwość migotania źródeł światła i odpowiednio dostosowuje wykonywanie zdjęć, aby zarejestrować je w momencie możliwie najwyższej jasności, co ogranicza efekty migotania. Funkcja ta działa przy częstotliwościach migotania 100 Hz i 120 Hz, a jej udoskonalony algorytm pozwala zapobiec nieprawidłowemu wykrywaniu migotania światła.

14 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE, 16 kl./s podczas fotografowania w trybie Live View1

Profesjonalni fotografowie nigdy nie mają drugiej szansy. Dlatego też ich głównym zmartwieniem jest zwiększenie szansy na uchwycenie decydujących momentów, np. chwili świętowania po zdobyciu bramki lub przekroczeniu linii mety – i precyzyjne ich uchwycenie, z doskonałą ostrością. Inżynierowie firmy Canon dobrze o tym wiedzą i dlatego opracowali technologię zapewniającą maksymalną szybkość pracy napędu lustra na poziomie 14 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE.

Fotografowanie w trybie Live View podnosi poprzeczkę wydajności jeszcze wyżej. Umożliwia rejestrację nawet 16 kl./s z ostrością i ekspozycją ustawioną przy pierwszym zdjęciu. Taka liczba klatek wykracza poza możliwości rozwiązania stosowanego w poprzednim modelu EOS-1D X, które opierało się na blokowaniu lustra. Zapewnia to dodatkową korzyść w postaci możliwości wyświetlania sceny w trybie Live View podczas jej rejestrowania.

1 Maksymalna szybkość serii zdjęć z całkowicie naładowanym akumulatorem LP-E19, czasem naświetlania 1/1000 s lub krótszym, czułością ISO 51200 lub niższą i maksymalnym otworem przysłony (zależna od obiektywu).

Podwójne procesory „DIGIC 6+”

Aby matryca CMOS o rozdzielczości 20,2 MP mogła szybko odczytywać sygnały, w aparacie EOS-1D X Mark II zastosowano przedni obwód przetwarzania z podwójnymi procesorami „DIGIC 6+”, co umożliwia szybkie przetwarzanie sygnałów. Niebywała moc tych procesorów umożliwia zwiększenie dynamiki, poprawę redukcji zakłóceń w wysokich i niskich zakresach ISO, renderowanie obrazów z naturalną tonacją skóry, z których słynie firma Canon, stosowanie różnych form korekcji obiektywu w czasie rzeczywistym w obrazach JPEG, nawet podczas fotografowania z szybkością około 16 kl./s w trybie Live View oraz nagrywanie filmów w jakości DCI 4K (maks. 60 kl./s) lub Full HD (maks. 120 kl./s).

Technologia szybkiego powrotu lustra

Aby uzyskać wysoką prędkość zdjęć seryjnych, a także prędkość i dokładność układu AF w aparacie EOS-1D X Mark II, bardzo ważne jest skuteczne ograniczenie odbić lustra oraz zapewnienie jak najszybszego i jak najbardziej precyzyjnego powrotu lustra do pozycji spoczynkowej. W tym celu aparat EOS-1D X Mark II wyposażono w dwa mechanizmy z osobnymi silnikami o wysokim momencie obrotowym, które służą do napędu lustra i naciągu migawki. Pozwala to osiągnąć wysoką prędkość, ale również izoluje od siebie te dwa elementy. Silnik napędu lustra i silnik naciągu migawki są wyposażone w zawieszenie wykonane z elastycznego materiału. Pozwala to wyciszyć dźwięk mechanizmu i zminimalizować drgania podczas fotografowania.

Nośnik CFast 2.0™

EOS-1D X Mark II jest pierwszym aparatem serii EOS wyposażonym oprócz gniazda karty CompactFlash także w gniazdo nośników CFast 2.0™. Karty CFast 2.0™ są podobne wielkością do kart CompactFlash, jednakże zostały wyposażone we wpuszczane styki, co zwiększa ich wytrzymałość i odporność na problemy związane z wygiętymi stykami. Nośniki CFast 2.0™ obecnie charakteryzują się prędkością zapisu do 440 MB/s — trzykrotnie większą niż w przypadku najszybszych kart CompactFlash (150 MB/s). Tak duże prędkości zapisu umożliwiają wykonanie serii 170 zdjęć w pełnej rozdzielczości w trybie RAW. Ponadto obsługa formatu exFAT2 znosi ograniczenie rozmiaru pliku do 4 GB, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już łączyć plików w przypadku nagrywania filmów.

2 Gdyby użytkownik chciał korzystać z poprzedniego formatu (FAT32) w przypadku kart CF o pojemności 128 GB lub mniejszej, nadal będzie obowiązywać ograniczenie rozmiaru pliku do 4 GB.

Panel dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości

Wysokiej jakości fotografie z aparatu EOS-1D X Mark II powinny być wyświetlane na wysokiej jakości monitorze LCD w momencie ich wykonania. Aby to umożliwić, w aparacie EOS-1D X Mark II zastosowano ekran Clear View LCD II o proporcjach 3:2 oraz niezmieniony, 3,2-calowy monitor. Zwiększono gęstość pikseli na ekranie (o około 25%) w porównaniu z aparatem EOS-1D X, osiągając 1,62 mln punktów.

Pojemnościowy ekran dotykowy ułatwia wybieranie lub przełączanie punktów AF i powiększanie podglądu podczas fotografowania w trybie Live View lub nagrywania filmów.

Inteligentny wizjer II

Profesjonaliści nie mogą sobie pozwolić na przegapienie wydarzeń. Czas spędzony z dala od wizjera niesie ze sobą ryzyko przegapienia kluczowego momentu, dlatego inżynierowie firmy Canon z uwagą wsłuchali się w opinie społeczności użytkowników urządzeń EOS i przenieśli więcej informacji do wizjera EOS-1D X Mark II, który można dostosowywać do potrzeb. Teraz można z łatwością zmieniać ustawienia i sprawdzać stan aparatu bez odsuwania oka od wizjera.

W wizjerze można sprawdzać i zmieniać wszystkie ustawienia, w tym tryb fotografowania, tryb pomiaru, balans bieli i tryb napędu. Ponadto pojawiają się na nim ostrzeżenia dotyczące funkcji detekcji migotania.

Około 100% pokrycie obrazu w wizjerze sprawia, że zobaczysz cały fotografowany kadr. Z kolei punkt oczny rzędu 20 mm zapewnia szeroką perspektywę na wydarzenia rozgrywające się przed obiektywem – z łatwością zarejestrujesz ujęcie dokładnie w taki sposób, w jaki chcesz.

Dwuosiowa poziomica elektroniczna

Dwuosiowa poziomica elektroniczna pomaga fotografom w utrzymaniu aparatu w poziomie podczas fotografowania – przydatny dodatek w przypadku fotografowania prostych horyzontów lub architektury. Wykrywane jest pochylenie (w przód i w tył) oraz odchylenie (na boki) z dokładnością do 1˚. Poziom jest wyświetlany w wizjerze (nad punktami ostrości) oraz na ekranie LCD – co jest szczególnie przydatne nocą, gdy ciężko dostrzec punkty odniesienia w wizjerze.

Spersonalizowany ekran szybkich nastaw

Każdy fotograf pracuje inaczej i ma specyficzne wymagania w zakresie sprawdzania i zmieniania informacji i parametrów fotografowania. Pamiętając o prostocie obsługi podczas pracy, umożliwiono szybką i łatwą zmianę typu, rozmiaru i pozycji ikon na spersonalizowanym ekranie szybkich nastaw w aparacie, dzięki czemu można bez problemów znaleźć ulubione ustawienia.

Poprawiona wytrzymałość i niezawodność

Jako flagowy model dla profesjonalistów aparat EOS-1D X Mark II jest o dwa kroki przed innymi aparatami cyfrowymi z gamy EOS w zakresie norm dotyczących konstrukcji i testowania. Migawkę EOS-1D X Mark II zaprojektowano tak, by przepracowała około 400 000 cykli. W oparciu o ten wysoki poziom wydajności dostosowano lustro i powiązane funkcje kontrolne, aby również cechowały się podobną niezawodnością.

Ocenie ogólnej wytrzymałości na poziomie profesjonalnego modelu poddawane są specjalnie zaprojektowane, wewnętrzne mechanizmy napędowe, a nawet przyciski i elementy sterowania używane przez fotografów, aby zapewnić osiągnięcie tego samego poziomu wydajności.

Konstrukcja ze stopu magnezu, najwyższa odporność na warunki atmosferyczne

Zachowując spójność z poprzednimi aparatami serii EOS-1, aparat EOS-1D X Mark II został zaprojektowany z myślą o ciągłym, profesjonalnym użytkowaniu w trudnych warunkach pogodowych. Aparat wykorzystuje tę samą konstrukcję odporną na kurz i zachlapania co EOS-1D X. W korpusie wykorzystano 76 uszczelnień wokół przycisków i łączeń, dzięki którym woda i kurz są utrzymywane z dala od wnętrza obudowy. W przypadku połączenia z obiektywem EF serii L firmy Canon oraz lampą błyskową Speedlite 600EX-RT wodoodporność zostaje zachowana za pośrednictwem gumowych osłon wokół punktów połączenia. W połączeniu z obudową ze stopu magnezu oraz wewnętrzną strukturą, aparat jest wytrzymały, trwały i przygotowany do ciężkiej, profesjonalnej pracy.

Odprowadzanie ciepła

W przypadku ciągłego nagrywania filmów lub rejestrowania zdjęć w trybie dużej szybkości bez przerw przez długi okres czasu matryca CMOS i podwójne procesory „DIGIC 6+” przetwarzają ogromne ilości danych, a to generuje znaczne ilości ciepła. Ciepło to jest przekazywane od matrycy i procesorów do górnej części komory akumulatora i odprowadzane za pomocą specjalnego kanału cieplnego, dzięki czemu aparat jest zawsze gotowy do użytku.

System odprowadzania ciepła oraz zaawansowane procesory aparatu EOS-1D X Mark II umożliwiają ciągłe nagrywanie filmów 4K nawet przez 29 min i 59 s.

Wbudowany moduł GPS

Aparat EOS-1D X Mark II ma wbudowaną łączność z satelitami systemu pozycjonowania satelitarnego GPS (USA), GLONASS (Rosja) i Quasi-Zenith Satellite Michibiki (Japonia), co zwiększa dokładność działania modułu GPS i umożliwia szybkie przechwycenie sygnałów1. Aparat dodaje do metadanych obrazu informacje o pozycji geograficznej (długość i szerokość geograficzna, wysokość oraz uniwersalny czas koordynowany). Jest to przydatny dodatek dla agencji i fotografów pragnących automatycznie określać czas i miejsce wykonania zdjęć.

System GPS umożliwia również automatyczne ustawianie zegara aparatu na podstawie danych odebranych z satelitów, natomiast funkcja rejestrowania pozycji pozwala użytkownikowi śledzić drogę pokonaną z aparatem, którą można następnie wykorzystać w systemach map. Informacje GPS mogą zostać zapisane w filmach (na początku nagrań).

1 Urządzenia Canon GP-E1 i GP-E2 oraz urządzenia Bluetooth innych firm z łącznością GPS nie są obsługiwane.

Kadrowanie i wysyłanie

Funkcja kadrowania i zmiany rozmiaru podczas odtwarzania jeszcze bardziej rozszerza możliwości aparatu EOS-1D X Mark II. Obie funkcje zostały uwzględnione na prośbę użytkowników dotyczącą możliwości przetwarzania kompozycji po zarejestrowaniu obrazu i łatwej zmiany rozmiaru obrazu celem natychmiastowego udostępnienia. Fotografowie mogą kadrować obrazy zgodnie z własnymi preferencjami, a następnie szybko wysyłać je do redaktorów i stanowisk obsługi zdjęć.

Szybka łączność

Złącze USB 3.0 SuperSpeed zapewnia szybkie przesyłanie zdjęć do komputera. EOS-1D X Mark II, podobnie jak EOS-1D X, umożliwia przesyłanie zdjęć poprzez sieć z wykorzystaniem wbudowanego gniazda Ethernet lub opcjonalnego przekaźnika Wi-Fi WFT-E8 lub WFT-E6.

WFT-E8 z obsługą standardu IEEE 802.11AC

Bezprzewodowy przekaźnik WFT-E8 zapewnia więcej opcji łączności w aparacie EOS-1D X Mark II. Szybka transmisja przez sieć WLAN, ulepszona opcja przesyłania przez FTPS i możliwość zdalnego fotografowania sprawiają, że przekaźnik WFT-E8 stanowi niezbędne akcesorium do aparatu EOS-1D X Mark II.

Obsługa standardu IEEE 802.11ac (pasmo 5 GHz), zapewniającego około 2,5-krotnie szybszą komunikację niż standard IEEE 802.11n, umożliwia szybkie przesyłanie danych z odległości maks. 150 m. Ustawienia aparatu, np. ostrość, czas naświetlania, tryb Live View i odtwarzanie podczas zdalnego rejestrowania, można kontrolować za pośrednictwem opcjonalnego serwera WFT lub aplikacji Canon Camera Connect.

Liczba ustawień połączeń sieciowych, które można zapisać w aparacie EOS-1D X Mark II, została zwiększona z 5 (w modelu EOS-1D X) do 20. Z kolei liczba pozycji, które można zapisać na karcie pamięci, pozostała na tym samym poziomie (10).

Aplikacja Canon Camera Connect

Aplikacja Canon Camera Connect umożliwia podłączanie aparatu EOS-1D X Mark II (za pośrednictwem przekaźnika WFT-E8 lub WFT-E6) do smartfona lub tabletu (z systemem iOS lub Android) w celu zdalnego rejestrowania, przeglądania, oceniania, przesyłania i udostępniania obrazów, gdy aparat znajduje się poza zasięgiem użytkownika, np. za bramką piłkarską. Dzięki temu obrazy mogą być natychmiast pobierane przez stanowiska obsługi zdjęć lub przesyłane do mediów społecznościowych. Ponadto aplikacja Camera Connect umożliwia nagrywanie filmów MP4 w aparacie EOS-1D X Mark II i ich przesyłanie.

    Zestaw zawiera: 

  • Akumulator
  • Ładowarka
  • Zasilacz sieciowy
  • Pasek na ramie
  • Kabel USB
  • Instrukcja
×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.