Aparat cyfrowy Olympus OM-D E-M1 Mark II 9383 ZDJĘĆ FV 23%

    DOSTĘPNY OD RĘKI
  • 4 399,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Oferowany aparat cyfrowy jest egzemplarzem z ekspozycji

Przebieg 9383

Gwarancja 12-mc

Olympus OM-D E-M1 Mark II wyposażony jest w matrycę Live MOS o rozdzielczości 20,4 Mpix. Możliwość wybrania czułości z przedziału od 64 (ISO LOW) do 25600 ISO oznacza, że nawet kiedy fotografujesz w słabym świetle możesz wykonać ostre, nieporuszone zdjęcia, a fotografując w mocnym świetle możesz wydłużyć czas naświetlania lub otworzyć przysłonę bez konieczności użycia dodatkowego filtra. Procesor obrazu TruePic VIII, optymalizuje ostrość bazując na właściwościach użytego obiektywu oraz wartości przysłony, a dzięki technologiom Fine Detail II oraz Real Colour Technology aparat E-M1 Mark II gwarantuje naturalne, dokładne odwzorowanie kolorów.

Prędkość i precyzja

Olympus OM-D E-M1 Mark II wyposażono w zaawansowany system autofokusa. Posiada on 121 punktów krzyżowych pracujących w systemie hybrydowym - połączenie systemu detekcji fazy z systemem detekcji kontrastu. Dzięki temu aparat E-M1 Mark II ostrzy precyzyjnie, w ułamku sekundy. Szybkość i precyzja autofokusa idą w parze z niezwykłą szybkością zdjęć seryjnych. W trybie fotografowania Pro Capture H oraz trybie pojedynczego autofokusa, bezlusterkowiec Olympus E-M1 II wykona serię ponad 50 zdjęć RAW z niezwykłą szybkością 60kl./s. Jest to wynik nieosiągalny przez tradycyjne lustrzanki cyfrowe. Funkcja Pro Capture rozpoczyna zapis już w momencie naciśnięcia spustu migawki do połowy, z buforem, który może zapisać do 14 obrazów w pełnej rozdzielczości. Po naciśnięciu spustu do końca zdjęcia od 1 do 14 zostają zapisane i aparat kontynuuje wykonywanie zdjęć 15+. Dzięki temu zawsze możesz cofnąć się o 14 kadrów.

W trybie śledzenia AF bezlusterkowiec nie tylko wykryje ruch obiektu i odpowiednio poprawi ostrość, ale również wykona zdjęcia z prędkością około 15kl./s. Dzięki temu nawet gdy fotografujesz dynamiczne sceny i trudne do przewidzenia zdarzenia z aparatem Olympus OM-D E-M1 Mark II nie przegapisz żadnego momentu.

Model OM-D E-M1 Mark II wyposażono również w dodatkowe funkcje ustprawniające i przyspieszające pracę z aparatem. AF Limiter pozwala na zadeklarowanie do trzech obszarów (odległości w metrach) w których autofokus będzie pracował. Dzięki temu system AF nie będzie sprawdzał całego możliwego przedziału, a tylko ten wybrany przez nas, przyspieszając czas ustawiania ostrości. Podczas korzystania z wizjera tryb AF Targeting Pad pomoże szybko ustawić odpowiedni punkt ostrości - przesuwając palec po ekranie dotykowym przesuniesz punkt autofokusa w odpowiednie miejsce.

Mobilność i niezawodność

Korpus Olympusa OM-D E-M1 Mark II waży około 574 g, a dzięki wytrzymałej konstrukcji i pojemnej baterii możesz zabrać go wszędzie. Nawet z zamocowanym superteleobiektywem M.ZUIKO PRO E-M1 Mark II jest lżejszy i bardziej kompaktowy od cyfrowych lustrzanek. Zapewnia większą swobodę i pozwala na wygodne fotografowanie z ręki. Dobrze zaprojektowany system uszczelek sprawia, że E-M1 Mark II jest odporny na kurz, zachlapania i mróz do -10 °C. Możesz nim fotografować i filmować w każdych warunkach.

Za wygodę i szybkość pracy z aparatem OM-D E-M1 Mark II odpowiada wygodne, głębokie wyprofilowanie uchwytu oraz przyciski i pokrętła zaprojektowane z myślą o ergonomicznym użytkowaniu. Fotografując aparatem E-M1 Mark II nie potrzebujesz odrywać wzroku od wizjera - możesz się w pełni skupić na kompozycji.

5-osiowa stabilizacja obrazu

Jedną z głównych zalet bezlusterkowca OM-D E-M1 Mark II jest zastosowanie najwyższej klasy systemu stabilizacji obrazu. Pięć osi stabilizacji kompensuje drgania ręki oraz ruch aparatu (w tym rotację - ruch którego nie skompensuje stabilizacja obiektywowa) i pozwala fotografować z czasami naświetlania dłuższymi nawet o 5,5 stopni EV. Dzięki temu uzyskasz piękne, ostre zdjęcia nawet fotografując z ręki, w ciemnościach oraz z wykorzystaniem teleobiektywów. A jeśli używasz odpowiedniego obiektywu możesz użyć trybu 5-axis Sync IS i połączyć działanie stabilizacji bezlusterkowca ze stabilizacją optyczną by uzyskać jeszcze lepsze efekty. W połączeniu z obiektywem M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO, Olympus OM-D E-M5 Mark II może osiągnąć wydajność stabilizacji na poziomie aż 6,5 kroków EV.

Zdjęcia w rozdzielczości do 50 i 80 Mpix

Jedną z funkcji aparatu OM-D E-M1 Mark II jest możliwość wykonywania niezwykle szczegółowych i pełnych detali zdjęć JPEG w rozdzielczości do 50 Mpix oraz zdjęć RAW o rozdzielczości do 80 Mpix. Jest to możliwe dzięki systemowi stabilizacji obrazu - podczas wykonywania zdjęcia sensor aparatu przesuwa się poziomo i pionowo wykonując 8 kadrów. Po połączeniu ze sobą kadry te tworzą niezwykle szczegółowy obraz odpowiadający fotografii wykonanej aparatem o wysokiej rozdzielczości. Tryb ten pozwala na pełne wykorzystanie znakomitej rozdzielczości optycznej obiektywów serii M.Zuiko PRO oraz M.Zuiko Premium.

Zapraszamy do przetestowania obiektywu w sklepie stacjonarnym  w Krakowie na ul. Metalowców 1

 

FAKTURA VAT 23%